KURUMLAR

kurumlar

kılıçkaya belediyesi

Kılıçkaya Belediyesi’nin 1889’dan beri tarihi geçmişi birçok belediyeden daha eski olan en eski belediyelerden birisidir. Ve Cumhuriyet’in ilanıyla birlikte İlk kadın belediye başkanı Kılıçkaya’da seçildi. Sadiye Hanım bizim gururumuz oldu.Ancak 2012 yılında beldemiz 590 belde ile birlikte kapatıldı. Oysa Kılıçkaya’nın coğrafi alanı oldukça geniştir. Kılıçkaya yerleşim alanı olarak 10 bin dönüm alanı var. Yanındaki Kiskim (Alanbaşı) ile birlikte metropol şehir kurabilecek kadar büyük bir alana sahip oluyor.

kılıçkaya şehit albay cevat erten yatılı ilköğretim bölge okulu

Yapımında adı Kılıçkaya YİBO olan okul, yapımına büyük hizmetleri geçmiş olan Kılıçkaya doğumlu Şehit Albay Cevat Erten´in adı verilerek 25.09.1991 tarih 16604 sayılı İlköğretim Genel Müdürlüğü onayıyla açılmış 1992-1993 Eğitim-Öğretim yılında Kılıçkaya Şehit Albay Cevat Erten Yatılı İlköğretim Bölge Okulu olarak hizmete sunulmuştur. Okula Cumhurbaşkanı yaveriyken helikopter kazasında şehit düşen Albay Cevat Erten´in anısını yaşatmak üzere adı verilmiştir.

kılıçkaya muhtarlığı

"Hayatımda en büyük dayanak ve kuvvetim, vatandaşlarımdan gördüğüm itimat ve destektir.Bütün vazifelerimde manevi,vicdani olan en büyük endişem emanetinizin hürmet ve kutsallığına devamlı olarak dikkat etmektir"

mustafa kemal atatürk
T.ÜRKİYE CUMHURİYETİ KURUCUSU

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ
LİSANS BİTİRME PROJESİ
KILIÇKAYA KÖYÜNÜ TANITAN WEB SİTESİ TASARIMI
EMRE SARAÇ - 160357051

X
error: Content is protected !!